A következő címkéjű bejegyzések mutatása: 20 hónap. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: 20 hónap. Összes bejegyzés megjelenítése

2015. május 12., kedd

Visszakaptam a kisfiamat :)

Végre már 1-1,5 hete újra önmaga a gyermek. Mosolyog, rosszalkodik, pakol, aktív. Imádom! Még ha kimerítő is, akkor is sokkal-sokkal inkább ez, mint a magába forduló, letargiás, egész nap fekvős baba.

Tegnap kettesben voltunk délután itthon, és rosszalkodtunk, szétpakoltunk, vigyorogtunk. Kinyitottam neki az erkélyajtót, oda már ki mehet ő is, nem tud leesni, beszorulni, de ő nemes egyszerűséggel becsukta és otthagyta. Nem kíváncsi az erkélyre, mivel még sosem volt kint. Akárhányszor nyitottam az ajtót, mindig becsukta. Pedig reméltem, hogy ha kész lesz az erkély, kiülhetünk néha, de egyelőre nem óhajt.

Rohamai még vannak, de kevesebb. Hidegfront jövetelekor több, de már közel sem olyan szembetűnő a dolog. Persze, írtunk egy dokinak, hátha... De még nem válaszolt. Mindenesetre nem hagyjuk annyiban, biztos, hogy kivizsgáltatjuk valahol valakivel. Ha kell, kiürítjük a perselyt emiatt - szomorú ez az egészségügy.

Tegnapról két kép, a hátteret ne nézzétek, elég leharcolt állapotban van a lakás, de majd idővel rátérünk erre a projektre is.

Szeme az anyukámé, most már tuti (zöld)


Este sikerült összeraknom egy viszonylag tűrhető 0-1 éves képet, készülve a hamarosan 1-2 évesre :)

2015. május 6., szerda

Neurológia csapó 2.

Sikerült túlesnünk ezen a vírusos cuccon. 3 nap hasmenés, 1 nap sugárban hányás, 4 lepedő a mosógépben. Tegnap visszamentem a kórházba, de nem volt már bent a doki, úgyhogy ma megint bemetróztam. A múltkoriban ugyebár eléggé viharosan váltunk el az osztálytól, kiderült, hogy emiatt diszkriminálva lettünk. A főorvosnő szart rám, gyorsan eldarálhattam a negyedét annak, amit mondani szerettem volna, majd közölte, hogy menjek át a másik épületbe egy időpontért kontroll ránézésre. Végülis július 24-re sikerült elcsípnünk egyet, hurrá, hurrá...

Tegnapig drasztikusan csökkentek a "rohamok", az utolsó két nap már csak 3-4 db volt. Ma mire hazaértem a kórházból egy halom hányás közepette találtam a gyereket, csak remélni merem, hogy tegnap telezabálta magát és azért volt. És persze egész nap fekszik megint, bár ez lehet, hogy a meleg miatt van, mert este nagyon ugrabugrált. Szóval megint itthon vagyok vele és reménykedek. Megpróbálunk beszélni egy másik dokival, mert azért mi nagyon nem vagyunk nyugodtak.

Holnap azért elviszem a fülészetre saját szakállra, hátha tényleg az egyensúllyal van gond. Csak lennénk már túl ezen az egészen :(

* update: a fülész szakorvos kizárta a fület! 

2015. április 29., szerda

Neurológia csapó 1.

Körülbelül 1,5-2 hónapja vettük észre, hogy a csemetének vannak néha "kihagyásai", amikor becsukja a szemeit, lehajtja a fejét, és 1-2 másodpercre lefagy, majd minden megy tovább. Eleinte nem is nagyon figyeltük, mert biztosan fáradt, álmos. De aztán egyre gyakoribbá váltak ezek a dolgok. Aztán 14-én kiesett az ágyából, és a tünetek felerősödtek. Előző péntekre a járása visszafejlődött annyira, mintha még csak most tanulna járni, folyamatosan balra húzott, körbe járt, bal lábát csapta. Szombaton fel sem kelt az ágyból, sokat aludt. Összeszedtük a "rohamokról" készült videót és betaxiztunk a Heim Pál Kórházba. 5-ére volt időpontunk ugyan, de nagyon megijedtünk a szombat délelőtti letargiától.

A sürgősségin megnézték, felküldtek a neurológiára, ott főorvos nő is megnézte, mutatta neki is a tüneteket. Aztán visszaküldött a sürgősségire, de mivel nem tájékoztattak, hogy ne itassam meg a fiamat, várnunk kellett. Kapott egy ágyat a sürgősségi szobában, vért és vizeletet vettek, kapott infúziót. Viszonylag jól viselte, aludt is kicsit. De látványosan utálta az egészet! A szobában mellette 2 hasmenéses-hányós vírusos gyerek is feküdt (ez később még fontos infó lesz). 6 óra várakozás után este fél10-kor mentünk CT-re. Végigkérdezgetett az aneszteziológus egy csomó mindent, majd bevittem a fiam, letettem a gépre, és fogtuk ketten, míg altatták. Borzalmas volt látni, ahogy szép lassan felakadnak a szemei és elalszik. Ki is küldtek azonnal, hogy ne legyek láb alatt, meg sugárzás, előírás, stb... Nagyon gyorsan végeztek, negatív eredményt kaptunk. Kihozták egy ágyra és meg kellett várnunk, míg magához tér. Az se tartott sokáig, szerencsére. Ezután vissza le a sürgősségire, de még le sem tettük, már mehettünk fel a neurológiára. Ott megvizsgálta az ügyeletes doki, ő is rengeteg mindent kérdezett, majd nagy nehezen letehettem aludni. Ekkor 11 óra volt (este). Apával gyorsan hazaszaladtunk összeszedni még egy-két kimaradt dolgot, meg gyógyszert adni a macskának. Fél1-re értem vissza, addig az éjszakás nővér volt bent vele, aludt.

A bent töltött napokról most nem írok, talán majd később. Minden nővért imádtunk, minden orvossal meg voltunk elégedve, összességében nagyon pozitívan csalódtam! Kettesben voltunk egy kis szobában, bent voltam vele végig, csak napi 3 órára szaladtam haza, mikor aludt délután. Viszonylag jól vészelte. Az EEG is negatív lett, bár valamit találtak rajta, de ezt csak a zárójelentésből tudom, erre még rá kell kérdeznem majd.

Hétfőn hajnalban hányt, de nyugtáztuk azzal, hogy az éjszakai nasit nem rágta meg jól és habzsolt. De akkor egyszer, se előtte se utána. Majd kedden arra keltem, hogy lepedőt kell kérnem és a gyereket kimosni a hasmenésből. Naná, hogy elkapta a sürgősségin ezt a rohadt vírust. Be is lázasodott, visszatért a letargia, rajtam lógott egész nap. Délelőtt 11 órakor jeleztem, hogy valami nem stimmel, de mivel rengetegen jöttek bentfekvésre, és nagy volt az összevisszaság, ráadásul a vizit meg az utána való megbeszélés is akkor volt, nem foglalkoztak velünk. Délután 4-kor ismét szóltam, akkor jött az osztályos gyerekorvos, megvizsgálta, megállapította, hogy valóban fertőző. Azonnal szólt a belgyógyászatnak az emelet másik folyosóján, ahonnan jött is a doki, hogy átveszi. Közöltem, hogy kizárt, hogy átviszem a fertőző részlegre a fiamat, akinek az immunrendszere ezt a dolgot 2-3 nap alatt kivégzi. A neurológián viszont fertőző gyerek nem tartózkodhat, amit abszolút megértek. Kértem, hogy engedélyezzék, hogy hazahozzam, ahol nem fertőz senkit, és haol őt sem fertőzi senkit. Na itt egyre mérgesebben, egyre feszültebben, egyre hangosabban keltem ki magamból. Tehetetlenségemben közöltem, hogy vagy kiadják az én felelősségemre, vagy fogom és elviszem, és hozathatják vissza a rendőrséggel, gyámüggyel, majd sarkon fordultam és otthagytam őket. Érdekes módon azonnal előkerült a papír, ami kiengedi az én felelősségemre.

Mire kiértünk a kórház elé, az összes ideg előtört belőlem, ott álltam, kezemben a forró gyerekkel, babakocsiban nagytáska, oldalamon másik táska, és bőgtem. Apukám hamar odaért, gyorsan hazahozott minket. Itthon már csak hőemelkedése volt (ez lehet, hogy köszönhető annak az 1x-i kórházban kapott nurofen szuszpenziónak), a kedve azonnal megjavult, evett-ivott, játszott, lemászott rólam. Este fél10-kor 36,1 celsiussal átestünk a lázas állapoton, kedve azóta is szuper.

Ma eddig egyszer volt egy hasmenése, de ezen kívül minden oké. Ha elmúlik a vírus, mehetünk vissza, mert a fülét még meg akarják nézni, mert a többi tünet még megvan. Bár tegnap csak este fél1-kor észleltünk 3-4 "rohamot", és ma eddig 13 órakor megint 3-4-et, most pedig délutáni alvás van.

Én megértem, hogy ez a protokoll, hogy fertőző gyerek, plusz mi van ha folyadékpótlás, plusz ezzel a vírussal van tele most minden kórház, bölcsőde, óvoda, stb, de van hogy a szülő jobban ismeri a gyerekét és végig kell hallgatni, meg kell fontolni amit mond. Én tudom, hogy a jómúltkor a rotát 3 nap alatt zavarta le hányás nélkül. Tudom, hogy a gyerek immunrendszere szupererős. Tudom, hogy iszik, ha inni kell, és tudom, mikor van gáz, mikor mentőt kell hívni. Egy ilyen gyereket nem engedek fertőző osztályra, hogy hetekig össze-vissza fertőzzék egymást! És igazam volt. És ehhez ragaszkodom. Nyilván nem viszem most sehová, még az utcára sem, nehogy tovább adja, nem vagyok hülye. Nem tudom, miért kell emiatt üvöltözni egy kórházi folyosón a betegek előtt. 

Megdöbbentett, hogy a napokig tartó pozitív élményünket egy addig ismeretlen orvos ennyire tönkreveri. A nővérek (mindegyik) aranyosak, kedvesek, odafigyelnek, segítenek, szaladnak, ha kell. Az orvosok gyermekközpontúak, játszanak a gyerekkel vizsgálat közben, hogy ne legyen rossz élményük. Látványosan értenek ahhoz, amit csinálnak. Ha kérdésem volt, válaszoltak, figyeltek, magyaráztak. És mindenki KÉRT! Senki nem utasított! Mindenki mindenkivel együttműködött! Ha én kértem, az sem volt probléma, bármikor lemehettem kicsit, csak szólnom kellett előtte.

Természetesen magam is elnézést kérek, mikor visszamegyek, mert rendesen kikeltem magamból. De valahol érthető, mivel a gyerekem az első! Ki ismerhetné őt, ha nem az anyja?


A fertőző beteg gyermek

Zsiványka

Alvás előtt

Hős volt, mert nem piszkálta a kezét :)

Még kanüllel a kezében

2015. április 15., szerda

Nehéz nap

A gyerekem ma annyi rosszaságot csinált, csodálom, hogy az anya megúszta infarktus nélkül. Kezdte azzal, hogy a kiskerítést elhúzva kijött hozzám a konyhába mosogatni. Majd beleevett a macskaalomba, amit észlelve azonnal kihalásztam a maradványokat és kimostam a száját. Ezek után megkapta az idelátogató hugom fagyiját, amit egybe betömött a szájába. Délután felmászott az etetőszékbe, amit csodálok, hogy nem dőlt el, bár ebben segített egy odasiető anyai kéz. Este pedig felkeltette az apját egy hasbatiprással, később kimászott a rácsos ágyból egy jólirányzott eséssel. Azt hiszem, most kezdődik a mindenre felmászós korszak.