A következő címkéjű bejegyzések mutatása: 18 hónap. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: 18 hónap. Összes bejegyzés megjelenítése

2015. március 28., szombat

Az "okos" szülők :D

Este nyekereg a gyermek az ágyában.
Apa: Miért óbégatsz, édes fiam?
Anya (a konyhából): Lehet, hogy szomjas még.
Apa: Fekve?
Anya: Miért, fekve nem lehet szomjas?
Apa: Szerintem inkább melege van. Kérsz inni, kisfiam?
Apa megjelenik a gyermek üres flakonjával a konyhába.
Anya: Na, válaszolt a másfél éves, beszélni nem tudó?
Kis idő múlva ismét megjelenik sacc 3 decivel kevesebb vízzel, de a gyermek megint nyekereg.
Apa: Most már melege van!
Anya visszavág: Fekve? :P

A másik eset

Apa: Tök jó, hogy már lehet vele kézenfogva sétálni, már úgy mennék vele így.
Anya: Akkor holnap öltöztesd fel és menjetek le.
Apa: De én nem tudom, mit kell ráadni.
Anya: Marha nehéz; ha hideg van, a kék nacit a kabáttal, ha nincs annyira hideg, a fekete nacit a vastag pulóvert, amit nem véletlenül nem húztam ki a mellényből. Mindkettő alá a barna harisnyát, cipőt és a vékony sapkát. De mindig végignézed, ahogy öltöztetem...
Apa: Neked ez sokkal jobban megy, én béna vagyok ehhez.
Anya:  ....

El sem tudom képzelni, mi lenne, ha kettesben maradnának pár napra :D

2015. március 17., kedd

Első nagyfiús séta :)

Vannak dolgok, amik beletartoznak a nagybetűs "Első"-s dobozba, ilyen pl. az első mosoly, az első fog, az első eset, mikor magától felült, stb... Ez is egy tipikus Első volt, és nagyon imádom érte, hogy velem osztotta meg először.

A mai hihetetlenül jó időnek köszönhetően délután kreatívkodtam az erkélyen, míg a gyermek aludt. És mivel engem nagyon feltöltött a nap melege, gondoltam leviszem kicsit a játszótérre. Aztán mikor felébredt, olyan nagyon követett a lakásban mindenfelé két lábon, hogy úgy döntöttem hagyjuk itthon a kocsit, menjünk le a ház elé a parkba kicsit, maximum összeszedünk pár levelet és nézegetjük a hangyákat - mert cipőben nem nagyon lehet mászkálni ugye. Meg is beszéltem vele a dolgot: "Figyelj csak, állapodjunk meg abban, hogy ha összeszedjük a játékokat és felöltözünk, akkor lemegyünk kicsit, jó?".

A lépcsőt még nem vállaltam be, levittem kézben és kerestem egy napos helyet, majd leraktam és megfogtam a kezét, ő meg elindult normál emberi tempóban a szembelévő ház felé. Nagyjából 15-20 percet lehettünk lent, amiből minimum 7-8-at üldögéléssel töltöttünk, de nagyon édes volt, ahogy szedte a métereket. Fölfelé bevállalt pár lépcsőt (4x9 db lépcsőfokot és 3 fordulót), de mire felértünk már majd elaludt. Nem is gondoltam, hogy ennyire kiszívja ez a kis mozgás a levegőn. Most már biztos, hogy minden nap sétálunk egy kicsit, és lehetséges, hogy lassan-lassan elhagyjuk a babakocsit.

Mivel nem tud olvasni, azt is leírom, hogy tegnap Apával megbeszéltük, a héten megveszi a biciklire azt a valamit a gyereküléshez, ami hiányzik, és tudunk majd menni végre megint az erdőbe. És azt is kitaláltuk, hogy születésnapjára futóbiciklit fog kapni. Már ki is néztünk egy nagyon édeset, de aztán lehet, hogy inkább olyat veszünk, amin a kormány mozgatható. Íme:


2015. március 16., hétfő

A (megkésett) 18 hós szuri története

2 hete kellett volna mennünk szurira, de sajnos nem úgy jöttek össze a dolgok, ezért elmaradt aznap. Múlt héten hívott az új védőnő, hogy mi újság, és kaptunk új időpontot mára. Egy kissé eleve ideges vagyok, ha a gyermekorvosról van szó, mert eddig nem sikerült túl mély kapcsolatot kialakítanunk egymással, és mostanában amúgy sem vagyok túl jó formában ahhoz, hogy meghallgassam, miért vagyok szar anya. De ma kellemes meglepetés ért!

Sikerült időben odaérnünk, annak ellenére, hogy egy megállóval később tudtunk csak leszállni a buszról (és ezúton is köszönöm az ismertlen fiatalembernek a segítséget - bár úgysem jut el hozzá). A rendelőben 2 kislány üldögélt 1 anyukával. az egyik 3 éves volt, a másik talán 2 lehetett. Kicsivel később kihoztak egy mini babát, és bement a fiatalabb kislány. Legnagyobb elszántságommal próbáltam rávenni egy szem fiam egy kis sétálgatásra, de cipőben egyszerűen még mindig nem volt hajlandó. Így tehát leültem, ölembe vettem, és türelmesen vártunk. Egyszer csak fogta magát, lekéreckedett és tőle szokatlan tempóban megindult a gyerekek felé. És azóta tud cipőben menni! Hihetetlen... Csak a megfelelő motiváció hiányzott.

Bent a doktor néni nagyon kedves volt (ez tőle volt szokatlan). Megdicsérte milyen jól néz ki, és abszolút nem zavarta, hogy nem hízott - sőt fogyott is 0,1 kg-t. Megkapta a szuriját, aminél én asszisztáltam, mivel nem volt bent a védőnő, és meg lettem dicsérve, hogy milyen ügyes voltam. Kicsi szívem nem sírt a szuri miatt, csak azért, mert le lett fogva miatta.

Itthon még sétálgatott kicsit, aztán leraktam, azóta alszik.

Továbbá visszavonom a múltkori bejegyzésben említett "nem fejlődik" csüggedésem, mert minden nappal kicsit más, csak elkövettem azt a hibát, hogy túlságosan koncentráltam más gyerekek fejlődésére.

Észrevettük pl, hogy már lehet vele úgy igazából játszani. Érdekli és bekapcsolódik a dolgokba. Figyel és tanul. Már nem dobál le mindent azonnal, és néhány játékához már nagyon ragaszkodik (az első karácsonyra kapott plüssmacihoz és a puha könyvhöz kapott Frici nevű puha műanyag kis piros platós autóhoz). A formabedobót jó ideje forgatjuk, de sokáig csak az volt a játék benne, hogy kipakolta egyesével a formákat, majd visszapakolta egyesével. Tegnap már eljutottunk odáig, hogy a kis lyukon megpróbálta kihúzni a formát. És kedvence is van, egy fehér csillag. Ennél a játéknál vettük észre azt is, hogy valószínűleg bal kezes lesz.




2015. március 9., hétfő

Másfél éves gyermek

Mostanában nem volt időm írni. Kommentálni sem, csak gyorsan olvasni egy picit a reggeli kávék mellett. Most viszont végeztem a vizsgáimmal, úgyhogy kapok egy kis levegőt, és írok is egy bejegyzést.

Tegnap Apukáméknál voltunk vendégeskedni, és sikerült a két gyerekes mostohamamával (Apukám felesége) beszélgetnem. Elmondtam, hogy megrekedtem kissé gyermeknevelés ügyben. Fiam egy időben csak két lábon mászkált itthon, mostanában viszont egyre kevesebbet. Tegnap amíg lent vártuk az autót, leraktam a földre, fogtam a kezét, gondoltam sétálgatunk a jó időben kicsit. De csak gondoltam, mert a fiam lecövekelt és az ujjaimat markolászta. Körbenézni is csak úgy nézett, hogy a felső testét forgatta. Beszélni még csak nem is próbál, csak a saját kis nyelvén mondja a magáét. És semmi olyat nem csinál, amit egy ekkora gyerek. És ez aggaszt, mert szinte biztos, hogy én szúrtam el valamit.

Viszont jó hírem is van! :)
Volt nálunk a gyermekjólétis nő, és meghívott minket egy játszóházba, amit ők tartanak hetente hasonló korú gyerkőcöknek. Kipróbáljuk, biztosan jót fog neki tenni.

És megint más, de ez még titok... ;)
Megbeszéltük Apával, hogy ha minden tervünk sikerül az adott időpontig, és addig negatív változás sem áll be, év végén belevágunk a tesó projektbe. Amúgy is szeretnénk neki egy kis tesót, miért várjunk vele, jobban is jönnénk ki, és csomó minden megvan még. Úgyhogy drukkoljatok! ;)

* Update: utóbbit elvetettük, nem valószínű, hogy a közeljövőben belevágunk a tesóprojectbe